Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Bayramiç Meslek Yüksekokulu

Genel Tanıtım

İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy’un da doğum yeri olan Bayramiç’te bulunan Meslek Yüksekokulumuz 1994-1995 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Yüksekokulumuzda; Yönetim ve Organizasyon, Gıda İşleme, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Pazarlama ve Reklamcılık, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri ve Ormancılık bölümleri bulunmaktadır.

Yüksekokulumuza, 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci alımı yapılacak olan programlar ve bağlı oldukları bölümler; Yönetim ve Organizasyon Bölümü-Spor Yönetimi Programı, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü-Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü-Çocuk Gelişimi Programı’dır.

Yüksekokulumuz ’da eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü 4000 m² kapalı alan içinde 9 derslik, 1 amfi, 4 laboratuar, 1 kütüphane,  1 bilgisayar laboratuarı ile okul bahçesi içinde tenis-basketbol-voleybol spor aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği 1 spor sahası mevcuttur. Sosyal aktiviteler ve beslenme için kapalı mekân olarak yemekhane ve kantin mevcuttur.

Yüksekokulumuzdaki programların öğrenim süresi dört yarıyılın toplamı olarak 2 yıldır. Bayramiç Meslek Yüksekokulu mezunlarımız bölgemiz ve Türkiye’nin marka değerine sahip olan birçok firmasında teknik ve idari personel olarak çalışma imkânı bulabilmektedir.  Yüksekokulumuzdaki eğitimini tamamlayıp Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’de başarılı olan öğrencilerimiz için 4 yıllık lisans programlarına devam etme hakkı bulunmaktadır.

●●●Yüksekokulumuzun 2004 yılından itibaren Avrupa Birliği AB Erasmus + kapsamında Bulgaristan ve Hırvatistan’da bulunan yüksekokullar ile öğrenci değişimi ve hareketliliği antlaşmaları vardır. Bugüne kadar öğrencilerimiz AB programları kapsamında Almanya, Bulgaristan, İspanya ve Malta’da staj yapma imkânı bulmuşlardır. Yeni gelecek öğrencilerimizde AB programları kapsamındaki antlaşmalarımız sayesinde yurtdışında staj yapma imkânını bulabileceklerdir.

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)