Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Bayramiç Meslek Yüksekokulu

Yönetim ve Organizasyon

Spor Yönetimi Programı

Spor Yönetimi Bölümü; spor endüstrisi, rekreasyon ve boş zamanların değerlendirilmesine yönelik hizmetler sunan organizasyonlarla birlikte, kamu ve özel sektördeki sporla ilgili kurumlara, okullara ve üniversitelere hizmet verebilecek kalifiye elemanları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Yüksekokulumuz Spor Yönetimi Bölümü, öğrencilerin derslerini uygulamalı alanlarda rahatlıkla işleyebilmesi için gerekli spor tesislerine, uygun alan ve koşullara sahiptir.

İlçede UEFA standartlarında bir futbol sahası, kapalı spor salonu, kort tenisi sahası, açık voleybol ve futbol alanları, koşu ve yürüyüş parkurları başta olmak üzere birçok spor tesisi bulunmaktadır. Trekking, oryantring, izcilik, bisiklet, motor sporları, atletizm ve birçok sporun yapılabilmesi için ilçede gerek tesis gerekse doğal yapı gereği uygun alanlar mevcuttur. Bayramiç ilçesinde profesyonel ve amatör takımlar, voleybol ve futbol branşlarında kulüplerin alt yapılarıyla birlikte faaliyet göstermektedir. Türkiye Voleybol 2. Ligi'nde mücadele eden bayan voleybol takımı ve Süper Amatör Lig'de ise bir futbol takımı bulunmaktadır.

Spor kulüplerinin bulunması ve kulüpleşmeye gidilmesi, olanakların ve spor faaliyetlerinin artması, belediyelerin spor birimlerinin, özel spor salonlarının yönetimlerinde bulunan kişilerin alanda uzmanlaşması, spor aktiviteleri konusundaki donanımlı elemana olan gereksinimden dolayı, okulumuzdaki Spor Yönetimi Bölümü Türkiye genelindeki bu ihtiyacı karşılamaktadır. 

MEZUNLARIN İSTİHDAM OLANAKLARI

Spor Yönetimi Bölümü'nü başarıyla tamamlayan mezunlar, özel sektörde ve kamuda çalışma fırsatı elde edebilmektedir. Bu programın mezunları amatör ve profesyonel spor kulüplerinin idari yapısı içinde yönetici olarak, gençlik ve spor müdürlüklerinde, spor salonlarında, toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici olarak, ülkemiz turistik otel, motel ve işletmelerinde, serbest zamanı değerlendirme, spor organizasyonları düzenleme ve animasyon hizmetlerini yürütmek üzere istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, bu program mezunları pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında çalışabilmektedir. Girişimci ruh ve potansiyele sahip olan mezunlar spor yönetimi ile ilgili tüm konularda kendi işlerini kurabilme ve alandaki boşluğu doldurabilmektedir.

SPOR YÖNETİMİ PROGRAMI AKADEMİK KADROSU

AD-SOYAD

MAİL

TELEFON

Öğr.Gör. Orhan GÜNGÖR

ogungorcomu.edu.tr

0286 773 25 12-184

Öğr.Gör. Ali ÇOŞKUN

alicoskuncomu.edu.tr

0286 773 25 12-185

Öğr.Gör.Mutlu DURMAZ

mutludurmazcomu.edu.tr

0286 773 25 12-192

Öğr.Gör. Gamze Elif ADİLOĞLULLARI

gamzeelifadilogullarigmail.com

0286 773 25 12-191